اپلیکیشن کیکو انگلستان

از طراحی تا ساخت اپلیکیشن کیکوی انگلیسی در رایموند

اپلیکیشن کیکو انگلستان به سفارش تیم کوکو از کشور انگلستان، در ایران و توسط شرکت توسعه ایده‌پرداز رایموند طراحی و ساخته شده‌است.

این اپلیکیشن خدماتی بیش‌تر برای معرفی خدمات و اصناف مختلف در دسته‌بندی‌های متفاوت در کشور انگلستان، کاربرد دارد. این اپ شباهت زیادی به نمونه ایرانی‌اش یعنی اپلیکیشن محبوب دیوار دارد. البته با کمی بهینه‌سازی و افزودن برخی قابلیت‌های دیگر که برای استفاده کاربران در کشور انگلستان بومی‌سازی شده‌است.

 

ویژگی‌های ظاهری نرم‌افزار موبایلی QIQO انگلستان چیست؟

همان‌طور که در قسمت قبلی گفته شد، این اپلیکیشن خدماتی کاملا مشابه برنامه موبایلی دیوار طراحی و ساخته شده‌است. حتی زبان آن هم فارسی می‌باشد؛ چرا که قرار است کاربران فارسی‌زبان مقیم انگلستان از آن استفاده نمایند. هر چند که تفاوت‌هایی جزئی میان آن‌ها وجود دارد. ولی روی هم رفته می‌توان ادعا کرد که تمامی قابلیت‌های برنامه QIQO، از طراحی تا ساختار و الگوریتم و شیوه‌های کدنویسی، کاملا مشابه اپلیکیشن دیوار است.

 

چه ویژگی‌هایی از اپلیکیشن کیکو انگلستان آن را از اپلیکیشن دیوار متمایز کرده‌است؟

تا این جا گفتیم که اپلیکیشن کیکو تمام خصوصیات و ویژگی‌های اپلیکیشن دیوار ر دارد. اما برخی از قابلیت‌های کاربردی و مهمی که به کیکو اضافه شده‌است، آن را تا حد زیادی نسبت به اپ دیوار ارتقاء داده‌است؛ و همین موضوع تمایز زیادی میان این دو اپلیکیشن ایجاد نموده‌است. از جمله آپشن‌هایی که در تیم برنامه‌نویسی رایموند به نرم‌افزار موبایلی کیکو اضافه کرده‌ایم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خبرنامه اختصاصی کیکو

این بخش مخصوص پیگیری کاربرانی است که می‌خواهند از آخرین اخبار و مقالات مربوط به کیکو و سرویس‌دهنگان در کشور انگلستان با خبر شوند. حتی ممکن است در این خبرنامه راجع به سرویس‌گیرندگان و نحوه معاملات هم مطالبی یافت شود.

  • نمایش سرویس‌دهندگان روی نقشه

طبق آماری که از سرویس‌دهندگان در این اپ در کشور انگلستان داشتیم، محل دقیق هر یک را روی نقشه‌ای مخصوص درون برنامه قابل رویت برای همه کاربران ساخته‌ایم.

  • دسته‌بندی مرتب‌تر و شکیل‌تر نسبت به برنامه دیوار