اپلیکیشن شگفتانه

اپلیکیشن شگفتانه را نصب کنید تا کودکان شگفت‌زده شوند!

اپلیکیشن شگفتانه جزو برنامه‌های موبایلی سرگرم‌کننده و تفریحی در طبقه‌بندی رده سنی کودکان و خردسالان محسوب می‌شود. نرم‌افزار موبایلی شگفتانه با هدف سرگرم کردن و تقویت قوه تخیل کودکان و ایجاد خلاقیت و آموزش رنگ‌آمیزی به آن‌ها طراحی و ساخته شده‌است.

این اپلیکیشن آموزشی قابلیت متحرک‌سازی تصاویر دو بعدی ثابت را به صورت سه بعدی دارد. البته ناگفته نماند که هر تصویری را به کمک شگفتانه نمی‌توان متحرکت و سه بعدی کرد. این برنامه تنها روی تصاویر داخل مجله مخصوص به خودش قابل اجرا می‌باشد.

جالب است بدانید که نام مجله‌ای که تصاویر مخصوص برای متحرک‌سازی را دارد، نیز مشابه نام خود اپ است؛ مجله شگفتانه، مجله‌ای با تصاویر زیبا و جذاب و قابل رنگ‌آمیزی برای کودکان و خردسالان است.

 

روش کار با اپ شگفتانه

اساس کار اپلیکیشن بازی شگفتانه، اسکن تصاویر است. در نتیجه در همان مراحل ابتدایی که برنامه را روی موبایل‌تان نصب می‌کنید، اپ از شما اجازه دسترسی به دوربین تلفن همراه‌تان را می‌گیرد.

برای استفاده از اپلیکیشن متحرک‌سازی شگفتانه، اول باید مجله تصویری مخصوص به آن را تهیه نمایید. در مراحل بعدی کودک شما می‌تواند تصاویر داخل مجله را رنگ‌آمیزی کند؛ که در این صورت در مرحله متحرک‌سازی، تصاویر به همان شکلی که کودک آن‌ها را رنگ‌آمیزی کرده، نمایش داده می‌شوند. این موضوع جدا از بحث سرگرمی کودک، برای تقویت و افزایش اعتماد به‌نفس او می‌تواند تا حد زیادی کمک‌کننده و موثر باشد.

 

در مراحل ساخت نرم‌افزار موبایلی شگفتانه از چه مهارت‌ها و تکنولوژی‌هایی بهره گرفته شده‌است؟

از آن‌جایی که رایموند همیشه به فکر بهترین راه‌ها برای حل مسائل است، در پروسه ساخت برنامه موبایل شگفتانه هم از همین اصل مهم پیروی کرده‌است.

بنابراین می‌توان گفت که در پروژه شگفتانه ما از موارد زیر استفاده کرده‌ایم:

  • توسعه با موتور یونیتی
  • استفاده از تکنولوژی AR
  • ارسال نوتیفیکیشن ریموت از فایربیس
  • کامپایل خروجی Unity در محیط XCode