ضرورت اپلیکیشن موبایل برای کسب و کار ها

 اپلیکشین موبایل و ضرورت آن برای کسب و کارها

قبل از اینکه صبحانه تان را تمام کنید، احتمالاً بین پنج تا بیست برنامه را در موبایلتان چک می کنید، درست است؟ این عمل به طور مستقیم نشان می دهد که وجود عناصر کافی در موبایل برای کاربر، او را درگیر و مشغول اپلیکیشن موبایل می کند. طراحی و توسعه اپلیکیشن موبایل یکی از برترین کانال ها جهت ارتباط با مشتریان و ایجاد مشتریان بالقوه است. حقیقت این است که کسب و کار های کوچک و متوسط ​​به طور فزاینده ای برنامه های موبایل را نصب می کنند تا بتوانند بازاریابی خود را به سطح بالاتری برسانند.

 

آیا داشتن اپلیکیشن موبایل برای کسب و کار ضروری است؟

این مهمترین پرسشی است که باید بر اساس اولویت به آن پاسخ داده شود. این کار باید قبل از اینکه یک کسب و کار انتخاب کند که آیا به طراحی و توسعه اپلیکیشن موبایل نیاز دارد یا خیر انجام شود. برای کسب و کار های خرد، داشتن یک برنامه دارای نکات جالب توجهی است.

با این حال، تعداد کمی از مشاغل خاص به یک برنامه اختصاصی نیاز دارند. برای مثال برای دریافت اطلاعات از مشتریان در دامنه های خاص و امکان سنجی بازار، اپلیکیشن های خاصی باید برای آنها طراحی شود.

دلایلی که نمی توان از طراحی اپلیکیشن موبایل در فضای کسب و کار غافل شد، به شرح زیر است:

 

دید همه جانبه و بدون محدودیت زمانی برای مشتریان

در حالی که فروشگاه های حضوری ساعت باز و بسته شدن و خرید محدودی دارند، از طریق اپلیکیشن موبایل، هیچ محدودیت زمانی وجود ندارد. این مزیت دسترسی 24 ساعته بدون تعطیلات را برای مشتریان فراهم می آورد.

در حالی که نمی توانید به خواب بروید می توانید خرید کنید. همچنین می توانید گرسنگی نیمه شب خود را از بین ببرید در حالی که هیچ کس حاضر نیست برای شما غذا درست کند. شرکت های طراحی و توسعه اپلیکیشن نیز از همین خصوصیات نهایت بهره را می برند.

 

افزودن ارزش به مشتریان

افزودن ارزش چیزی است که هر خریدار هوشمند به دنبال آن است. برنامه هایی که وفاداری مشتری را نشان می دهند، همانند خامه روی کیک هستند و ارائه خدمات را دلچسب تر می کنند. کارهایی همچون جمع آوری امتیاز و دریافت پاداش از ویژگی های مناسب برنامه های تلفن همراه برای خریداران است.

به خاطر داشته باشید که مراجعه و کسب درآمد یک ارزش افزوده است و باعث می شود مصرف کننده با برنامه تلفن همراه دوست شود. هرگز نباید بارگذاری های GooglePay و Appstore را دست کم بگیرید.

 

افزایش آگاهی از برند در اپلیکیشن موبایل

امروز افراد چه چیزی را همیشه کم می آورند؟ زمان! بله این جواب است. در دنیایی که همه ما وقت کم می آوریم، اپلیکیشن موبایل یک راهکار تک مرحله ای است تا تمام اطلاعات مورد نیاز را به صورت یکجا برای ما فراهم کند.

مصرف کننده امروز کاملاً  آگاه، کنجکاو و صاحب فن است. برنامه تلفن همراه یکی از مواردی است که مورد توجه قرار می گیرد. محیط اپلیکیشن با نمایش گذاشتن محصولات، خدمات و اطلاعات به طور قابل توجهی به افزایش حضور نام تجاری کمک می کند.

توجه داشته باشید که اپلیکیشن شما باید برای همه دستگاه های iOS ،Android ،Windows و غیره نیز بهینه شود.

 

ارتباط مستقیم با مصرف کنندگان فعال در اپلیکیشن موبایل

شما با تاکسی در حال مسافرت هستید، از پله های ورزشگاه بالا می روید یا در حال رفتن به کافی شاپ مورد علاقه هستید. در همه این موارد دسترسی به رایانه امکان پذیر نیست. اما چیزی که همیشه در دسترس همگان است تلفن همراه است.

و اینجاست که نقش یک اپلیکیشن موبایل پر رنگ می شود، تا همه کاربران بتوانند در هر حالتی که هستند از آن استفاده کنند. مزیتی که هر کسب و کاری به دنبال آن است: ” در دسترس بودن خدمات و محصولات”

 

ارتباط یک به یک با مخاطب هدف

تعامل چهره به چهره با مخاطبان هدف از طریق رسانه های دیجیتال با کمک اپلیکیشن های موبایل آسانتر است. شرکت های توسعه و طراحی اپلیکیشن پروتکل هایی را برای جذب فوری مشتری بالقوه ترسیم می کند.

ارتباط یک به یک در اپلیکیشن موبایل

ارتباط یک به یک در اپلیکیشن موبایل

این امر با چند کلیک از طریق اپلیکیشن موبایل برای کسب و کار ها و شناسایی برند انجام می شود. به محض دسترسی مشتری، روش هایی مانند تخفیف، جایزه و غیره در تبدیل مشتری بالقوه به مشتری بالفعل از طریق اپلیکیشن مورد استفاده قرار می گیرد.

برای مثال دسترسی به یک میان وعده سالم، برای مرد 54 ساله ای که دیابت دارد و می خواهد برای رژیم بدون قند خود به صورت آنلاین خرید کند به راحتی از طریق یک اپلیکیشن موبایل و رونق گرفتن یک کسب و کار، امکانپذیر است.

 

استفاده از ابزارهای تبلیغاتی مختلف در برنامه

اپلیکیشن های موبایل امکان استفاده از سایر ابزارهای تبلیغاتی مانند فیس بوک، اینستاگرام و غیره را دارند. برای جلب آگاهی در مورد برند تجاری از طریق کمپین های مختلف، می توان اطلاعیه های مطبوعاتی و اخبار را در منابع مرتبط منتشر کرد.

 

هیچ شکی وجود ندارد که امروزه تقریباً هر کسب و کاری به طراحی اپلیکیشن موبایل و توسعه آن نیاز  نداشته باشد.  شما می توانید از  یک آژانس طراحی اپلیکیشن مشورت کرده و راهکارهای مورد نیاز را جویا شوید. آنچه به تدریج قابل توجه است این است که شما بعد از مدتی  می توانید برنامه اختصاصی خود را برای کسب و کار خود انتخاب، طراحی و سپس آن را توسعه دهید.

 

منبع:

www.appfutura.com