شرکت های برتر در تجارت موبایلی

شرکت های معروف در حوزه تجارت موبایلی

اگر روند اخیر بازار را دنبال کرده باشید احتمالا از اقبال مردم به استفاده از نرم افزارهای موبایلی اطلاع دارید. واقعیت این است که ظهور ابزارهای همراه و غلبه روزافزون آنها بر سیستم های خانگی و لپ تاپ ها، تجارت موبایلی را به جانشین قطعی تجارت الکترونیک تبدیل کرده است.

تجارت موبایلی شامل هر نوع تراکنشی است که از طریق دستگاه های هوشمند همراه (تلفن همراه، تبلت، یا حتی ابزار هوشمند پوشیدنی) انجام شود. خرید با گوشی همراه، استفاده از همراه بانک برای انتقال وجه یا خرید شارژ و یا خرید محتوای الکترونیک و پرداخت های درون برنامه ای همگی نمونه ای از تجارت موبایلی هستند. هنوز نمی توان گفت که بخش تجارت موبایلی در چند سال آینده چقدر رشد خواهد کرد، اما یک چیز واضح است:

مشاغلی که از رشد روزافزون بازار تجارت الکترونیکی استفاده نکنند، فرصت های رشد و موفقیت خود را محدود می کنند.

با این حال در دنیای رقابتی امروز، صرف داشتن یک اپلیکیشن موبایل برای موفقیت و فروش محصولات کافی نیست. به جز کیفیت و قیمت مناسب محصولات و همچنین خدمات پس از فروش مناسب، اپلیکیشن های موبایلی باید ویژگی های خاص خود را داشته باشند تا کاربر به تدریج و حتی ناخودآگاه، آنها را به نمونه های مشابه ترجیح دهد.

شرکت های معروف در حوزه تجارت موبایلی:

  • آمازون

اپلیکیشن موبایل شرکت آمازون

اپلیکیشن موبایل شرکت آمازون / تجارت موبایلی

 

آمازون یکی از بزرگترین بازارهای آنلاین دنیا است که صدها هزار محصول برای فروش دارد. جادادن این حجم محتوا در یک اپلیکیشن کاربرپسند و خلاقانه بسیبار دشوار است؛ اگرچه اپلیکیشن همراه آمازون به خوبی توانسته است انتظارات را برآورده کند؛ سبک و سریع است، کار با آن آسان است و تنها با چند کلیک امکان جستجوی پیشرفته در دامنه وسیعی از محصولات را فراهم می کند.

به علاوه، آمازون چندین درگاه پرداخت را فراهم کرده تا فرایند خرید و  پرداخت آسان تر و سریعتر انجام شود. کاربران می توانند فرایند سفارش را پس از انجام خرید دنبال کرده و مکان لحظه ای محموله را مشاهده کنند. هرگونه تغییر در وضعیت و کلیه مراحل ارسال محموله به اطلاع کاربر می رسد. همچنین بر اساس آدرس تحویل کالا، به مشتری پیشنهادهایی از محصولات در دسترس در اطراف محل زندگیش داده می شود.

ظاهر بسیار ساده اپلیکیشن موبایل توانایی های بی نظیر آن را پنهان می کند و باعث می شود کاربر از حجم زیاد پیچیدگی ها نهراسد.

  • استارباکس و تجارت موبایلی

استارباکس و تجارت موبایلی

استارباکس و تجارت موبایلی – اپلیکیشن iOS

فروشگاه زنجیره ای بین المللی قهوه و نوشیدنی از اپلیکیشن بیشتر با هدف تسهیل پرداخت و اجرای برنامه وفاداری خود استفاده کرد. مشتریان می توانند به حساب وفاداری خود پول واریز کنند و سپس با استفاده از تلفن همراه در هریک از شعب استارباکس در سراسر جهان خرید کنند.

آنها با هر خرید امتیاز وفاداری کسب می کنند که می توانند آنها را نمونه های مجازی تنقلات عوض کنند. اپلیکیشن با کمک موقعیت جغرافیایی شخص به او نزدیکترین شعبه را پیشنهاد می دهد.

اپلیکیشن موبایل این شرکت به خوبی با برنامه وفاداری استارباکس مخلوط شده و به استحکام رابطه با مشتریان و مخاطبان موردنظر می انجامد.

  • اوبر

 اوبر و تجارت موبایلی

اوبر و تجارت موبایلی

در بررسی نمونه های تجارت موبایلی، اوبر ممکن اس در ذهن شما جزو رتبه های بالا نباشد، اما این سرویس درخواست فوری خودرو نمونه بسیار خوبی از چنین اپلیکیشنی ارائه می دهد.

اپلیکیشن موبایل اوبر با استفاده از فناوری GPS، می تواند به مسیر خودرو در خیابان دسترسی داشته باشد. بین مسافر و راننده ارتباط برقرار می کند و به مسافر امکان انتخاب میان انواع ماشین و پرداخت با کمک گوشی همراه را می دهد. پس از پایان سفر نیز مسافر و راننده می توانند به یکدیگر امتیاز داده و بازخورد خود را ثبت کنند.

  • صفورا

شرکت صفورا و اپلیکیشن iOS آن در تجارت موبایلی

شرکت صفورا و اپلیکیشن iOS آن در تجارت موبایلی

 

فروشگاه بین المللی لوازم آرایشی و زیبایی با حدود 2000 خرده فروشی در 30 کشور در سراسر جهان، مدت هاست که به دنیای تجارت موبایلی وارد شده است. اپلیکیشن موبایلی این شرکت بیشتر در زمینه بازاریابی فعال است و با ارائه تجربه دیجیتال به یادماندنی، خرید را به تجربه ای سریع و لذت بخش تبدیل می کند. در کنار پیشنهادات شخصی و امتیاز وفاداری، خریداران می توانند با اسکن محصولات در زمان خرید در فروشگاه های فیزیکی، امتیازات و نظر سایرین را در مورد هر محصول ببینند. همچنین امکان بی نظیر واقعیت افزوده به مشتری اجازه می دهد پیش از خرید هر محصول با کمک گوشی موبایل خود و هنرمند مجازی صفورا تاثیر آن را بر خود مشاهده کند.

  • آسس در تجارت موبایلی

فروشگاه بین المللی لباس و لوازم تزیینی پوشیدنی از مدت ها پیش به حوزه تجارت موبایلی وارد شده و در این حوزه آنقدر با موفقیت عمل کرده که اپلیکیشن موبایلی آن برای کاربران به شدت جذاب است. طبق آمار، کاربران حدود 80 دقیقه در ماه را در اپلیکیشن ASOS می گذرانند.

یکی از جالب ترین ویژگی های این اپلیکیشن، قابلیت ست کردن مجازی لباس است؛ ابزاری بصری که به کاربران اجازه می دهد نمونه های مشابه از البسه را سریعتر پیدا کنند. کاربر می تواند با عکس گرفتن از یک لباس یا انتخاب یک تصویر مرجع، نزدیکترین نمونه ها به آن را بیابد. اپلیکیشن امکان تحلیل جنس، طرح، رنگ و بافت تصویر و ارائه پیشنهادات مناسب را دارد.

اپلیکیشن آسس تجربه ای منحصربه فرد در زمینه خرید آنلاین محسوب می شود.

 

آینده تجارت موبایلی

نرخ کاربرد دستگاه های همراه هوشمند رو به افزایش است. ترافیک اینترنتی هر روز بیشتر از سیستم های شخصی به سمت ابزار همراه تمایل پیدا می کند. در نتیجه دنیای موبایل به زودی از سایر حوزه های اینترنت قدرتمندتر خواهد شد.

امروزه حتی کاربرانی که تمایل به خرید فیزیکی یا با سیستم خانگی دارد، احتمالا پیش از آغاز خرید محصول یا خدمت موردنظر، در اوقات فراغت خود (مثلا در ایستگاه اتوبوس یا صف بانک) محصول را از طریق گوشی همراه خود جستجو و قابلیت های آن، قیمت ها و نظرات دیگران را بررسی می کنند. این عادت در آینده قطعا پررنگ تر و فراگیر تر خواهد شد.

با توجه به اقبال روزافزون کاربران به سمت تجارت موبایلی دور از انتظار نیست که به زودی کسب و کارهایی که نتوانند خود را با این حوزه سازگار کنند از بازار رقابت حذف شوند، زیرا فعال نبودن در بازار تجارت موبایلی و توسعه اپلیکیشن موبایل به معنای محدودیت راه های احتمالی کسب سود است.