تجارت موبایلی

رهنمود های تجارت موبایلی برای کسب و کارها

اگر روند اخیر بازار را دنبال کرده باشید احتمالا از اقبال مردم به استفاده از اپلیکیشن های موبایل اطلاع دارید. واقعیت این است که ظهور ابزارهای همراه و غلبه روزافزون آنها بر سیستم های خانگی و لپ تاپ ها، تجارت موبایلی را به جانشین قطعی تجارت الکترونیک تبدیل کرده است.

تجارت موبایلی و تجارت الکترونیک از بسیاری جنبه ها مشابهند، اگرچه تفاوت هایی هست که اطلاع از آنها برای انتخاب هر یک از این دو رویکرد در بازار کنونی ضروی محسوب می شود. همچنین اگر در گام اول راه اندازی یک کسب و کار هستید خوب است که در ساخت فروشگاه آنلاین و وبسایت خود تجارت موبایلی را نیز در نظر داشته باشید.

تجارت موبایلی

تجارت موبایلی یا mcommerce به هر نوع تراکنش و تجارتی اشاره دارد که از طریق ابزارهای همراه (تلفن همراه، تبلت، یا حتی دستگاه های هوشمند پوشیدنی) تکمیل می شود. تجارت موبایلی گام بعدی در بازار تجارت مدرن و بسیار فراتر از آن است؛ روشی که به مشتریان امکان می دهد هرچیزی را در هر زمان از شبانه روز و هر نقطه از دنیا خریداری کنند

بسیاری از شرکت های معروف وارد حوزه تجارت موبایلی شده اند. تجارت موبایلی به جز تسهیل کار کسب و کارهای موجود، موجب ظهور خدمات و کسب و کارهای جدیدی هم شده است که به عنوان مثال می توان از بلیت فروشی آنلاین، بانکداری همراه، انتقال وجه، انتقال وجه بدون شماره حساب و پرداخت درون برنامه ای، خرید محتوای الکترونیک، خدمات مبتنی بر مکان و بازاریابی موبایلی نام برد.

مزایای تجارت موبایلی

"مزایای

تجارت موبایلی مزایای بسیاری برای کسب و کارها و مشتریان دارد، اما مهمترین مزیت آن این است که تقریبا همواره در دسترس است. از سایر مزایای تجارت موبایلی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تجربه مشتری بهتر

هنگامی که تجارت الکترونیک متداول شد، ناگهان خرید محصولات برای بخش زیادی از مردم بسیار آسان تر و لذت بخش تر به نظر می رسید. امکان جستجو در میان گزینه هایی بسیار متنوع تر، مقایسه قیمت ها و امکانات و بهره بردن از قیمت گذاری رقابتی، و همچنین عدم نیاز به حضور فیزیکی در فروشگاه همگی امکاناتی بودند که تجارت الکترونیک را بسیار لذت بخش تر کردند. امروزه می توان گفت که تجارت الکترونیک به بخش ثابتی از زندگی روزمره ما تبدیل شده است.

تجارت موبایلی همه مزایای تجارت الکترونیک را دارد. علاوه بر این، شما برای خرید حتی لازم نیست به خانه یا محل کار برسید یا به کافی نت مراجعه کنید؛ کافی است اینترنت تلفن همراه خود را فعال کنید و از طریق موبایل محصول موردنظر را سفارش دهید.

همچنین در  این نوع تجارت امکان تعامل نزدیکتر فروشنده با مشتری از طریق نرم افزارهای پیام رسان داخلی سایت یا نرم افزارهای متداول وجود دارد، و به دلیل شخصی تر بودن دستگاه های همراه نسبت به کامیپوتر های شخصی، بررسی رفتار مشتری دقیق تر و مفیدتر خواهد بود.

  • روش های متنوع خرید

بسیاری فروشگاه ها تجربه خرید آنلاین و آفلاین را با هم ترکیب کرده اند. شما می توانید یک پیتزا را آنلاین سفارش دهید تا برای شما ارسال شود، پیتزا را سفارش داده و برای دریافت آن حضوری بروید و بدین طریق در زمان انتظار برای آماده شدن صرفه جویی کنید، یا صرفا نزدیکترین پیتزا فروشی را در اطراف خود جستجو کنید. این تنوع روش های خرید در تجارت موبایلی باعث جذب مشتریان بیشتر با سلیقه های خرید گوناگون می شود.

تبلیغات هدف دار در این زمینه نقش پررنگی دارد. ممکن است شما در حال جستجوی  پیتزا فروشی یا سفارش پیتزا با پیشنهاداتی برای خرید کوکاکولا از مغازه ای دیگر نیز مواجه شوید.

  • روش های متنوع پرداخت

هر روزه راه حل های پرداخت موبایلی جدیدی مطرح می شود. کسب و کارها به مشتریان خود روش های پرداخت متنوعی را برای خرید آسان تر محصول و خدمات ارائه می دهند.

در عین حال روش های سنتی پرداخت مانند پرداخت اعتباری یا پرداخت با کمک کارت بانکی نیز کماکان در دسترس است. روند کنونی پرداخت در تجارت موبایلی به سمتی می رود که مشتری هربار مجبور به وارد کردن دستی همه اطلاعات خود نباشد. همچنین امکاناتی مانند شارژ حساب بانکی یا استفاده از اعتبار و امتیازاتی که با روش های مختلف به دست می آید برای پرداخت وجود دارد.

 

ظهور ابزارهای همراه مثل موبایل، توسعه اپلیکیشن موبایل و رشد روزافزون آنها در زندگی روزمره و صنعت ارتباطات، تجارت موبایلی را به جایگاه قطعی تجارت الکترونیک تبدیل کرده است. استفاده از مزایای این نوع تجارت، می تواند تحول شگرفی را در توسعه کسب و کار ها ایجاد کند