اپلیکیشن آموزش زبان

مواردی که باید هنگام توسعه اپلیکیشن آموزش زبان در نظر بگیرید

یادگیری زبان جدید همواره چالش بزرگی برای افراد است. اگر می خواهید به مشتریان خود کمک کنید مهارت های خود را تقویت کنند و زبانی را بیاموزند که بتواند مفید باشد، ورود به بازار با ساخت یک اپلیکیشن آموزش زبان ایده خوبی خواهد بود. دانستن ویژگی های یک برنامه یادگیری زبان کافی نیست. قبل از اقدام به ساخت چنین برنامه ای باید برخی از فاکتورها را در نظر بگیرید:

 

1. بهتر کردن فرایند یادگیری در اپلیکیشن آموزش زبان

از آنجا که برنامه های آموزش زبان قسمت اجتناب ناپذیری از برنامه های آموزشی هستند، اصول تدریس در هنگام تدوین چنین برنامه هایی نیز لازم است که برخی از آنها را در زیر بررسی می کنیم:

 

 • روشهای شنیداری: این کار برای یادگیری زبان بسیار مهم است. شما باید با استفاده از روشهای شنیداری، گفتار خود را در اختیار کاربران خود قرار دهید. با استفاده از کلیپ های صوتی و فیلم های کوتاه، می توانید اطمینان حاصل کنید که کاربران مهارت این قسمت را کسب می کنند.
 • یادگیری مقدماتی واژگان: وقتی صحبت از واژگان می شود، اپلیکیشن آموزش زبان از همان ابتدا یادگیری اساسی را ارائه می دهد. شما با کلمات اصلی و پرکاربرد مانند سیب، پسر دختر، زن مرد و … شروع خواهید کرد.
 • Chatbot / تلفظ: تلفظ صحیح به شما کمک می کند تا یک زبان را به درستی بیاموزید. با استفاده از ضبط صدا، آموزش تلفظ را در اپلیکیشن آموزش زبان ترکیب کنید. علاوه بر این، می توانید از چت بات ها برای کمک به کاربران در زمینه مهارت های زبانی و تلفظ استفاده کنید.
 • تمرین: با ارائه صفحات گفتگوی درون برنامه ای از افرادی که زبان های یکسانی را یاد می گیرند، امکان تمرین مهارت های زبانی را می دهید.
 • یادآوری یادگیری: در یادگیری مبتنی بر برنامه، کاربران تمایل بیشتری به حذف درس دارند. برای یادآوری مجدد می توانید در اپلیکیشن آموزش زبان اعلان های فشاری ارسال کنید.

 

2. انگیزه دادن به کاربران برای یادگیری بیشتر

وقتی نوبت به یادگیری زبان مبتنی بر برنامه می رسد، بسیاری از افراد منصرف می شوند. از این رو ، باید از طریق روش های مختلف به آنها انگیزه دهید.

 • افزایش تشویق: کاربران را در سراسر فرایند یادگیری در اپلیکیشن تشویق کنید. خواه با دادن جواب غلط یا درست، همواره آنها را تشویق کنید. برای این کار از انیمیشن ها و پیام های دلگرم کننده استفاده کنید.
 • بازی سازی: یادگیری را در تلفن سرگرم کننده کنید. اگرچه بازی کردن به اندازه کافی عملکرد مستمر و مؤثر ندارد، اما بسیاری از افراد در عوض یادگیری آنلاین زبانهای جدید، بازی را ترجیح می دهند. به همین دلیل که شما باید روش های بازی و یادگیری را برای ایجاد علاقه کاربران با هم ترکیب کنید.
 • ایجاد رقابت: مردم این روزها بسیار رقابتی و همواره به دنیال چیزی منحصر به فرد هستند. رقابت اصلی ترین نیروی محرکه هر عمل است. بنابراین، برای ایجاد انگیزه در کاربران، رقابت را به عنوان یک عنصر اصلی در اپلیکیشن آموزش زبان بگنجانید. مسابقات هفتگی، ماهانه یا روزانه ترتیب دهید تا کاربران بتوانند برای برنده شدن در یک مسابقه با هم رقابت کنند.

بیشتر بدانید: اپلیکیشن آموزش زبان | مزایا و ویژگی ها

3. کمک به یادگیری بهتر در اپلیکیشن آموزش زبان

مطمئن شوید که برنامه به اندازه کافی ساده است و به کاربران کمک می کند. همه کاربران اهل فناوری نیستند و باید هنگام تهیه برنامه آموزش زبان، سطح زبان آموزان و مخاطبان برنامه را در نظر بگیرید.

 

 • تدریس خصوصی یک به یک: یادگیری زبان توسط یک اپلیکیشن آموزش زبان دشوار است چرا که زبانهای مختلف قوانین مختلفی دارند. بنابراین، به کاربران امکان دهید تا با یک مربی زبان صحبت و برای رفع سردرگمی خود با افراد خبره مشورت کنند.  استفاده از کلاس های آموزش آنلاین نیز می تواند مفید باشد.
 • ارائه نکات مناسب در کل برنامه: نکات مهم آموزشی را به کاربران در سراسر برنامه ارائه دهید تا به درک عملکرد زبانی آن کمک کند. در قسمت تنظیمات گزینه ای برای بستن آموزش ها و نکات اضافه کنید تا کاربران قدیمی که از عملکرد آن آگاه هستند اذیت نشوند.

 

هزینه ساخت یک اپلیکیشن آموزش زبان چقدر است؟

 هزینه اپلیکیشن آموزش زبان

هزینه اپلیکیشن آموزش زبان

بسته به فناوری ها و ویژگی های موجود و تعداد ساعات صرف شده برای طراحی و توسعه اپلیکیشن موبایل، می توانید هزینه ساخت اپلیکیشن آموزش زبان را تخمین بزنید. این هزینه به جنبه های مختلف از طراحی و توسعه متکی است، از جمله:

 • ویژگی های اصلی برنامه آموزش زبان
 • پلت فرم انتخابی (Android ،iOS یا هر دو)
 • تعداد ساعت صرف شده و پیچیدگی برنامه
 • تیم برنامه نویسی
 • تعداد فن آوری های ترکیبی

همانطور که می دانید، برای استفاده از مفهوم اپلیکیشن آموزش زبان، نیاز به متخصصین طراحی و توسعه برنامه خواهید داشت. شما باید نخست قالب دقیق اپلیکیشن موبایل مورد نظر خود را انتخاب کنید. در گام بعد، بهترین توسعه دهندگان برنامه را در این صنعت استخدام کنید. فهرستی از نیازهای برنامه را ایجاد و پشتیبانی کنید.

 

منبع: 

www.mindinventory.com