تجارت موبایلی و چالش های آن

تجارت موبایلی و چالش های آن

تا چند سال پیش، اپلیکیشن‌های موبایل فقط برای غول‌های تجارت الکترونیکی مانند آمازون به عنوان یک گزینه در توسعه کسب و کار مطرح بودند، اما در چند سال اخیر وضعیت به طرز چشمگیری تغییر کرده است؛ هزینه توسعه اپلیکیشن موبایل کاهش یافته و شرکت‌ها متوجه مزیت‌های تجارت الکترونیک شده اند. اکنون بازار مملو از انواع خدمات موبایلی مانند برنامه‌های خرده فروشی، کسب و کار و تجارت الکترونیک است. خرید با تلفن همراه تبدیل به روندی معمول شده که بدون شک در آینده گسترش می یابد. به همین دلیل می توان حدس زد که تجارت موبایلی نسل بعدی تجارت الکترونیکی است.

شیوع کرونا این تخمین را به واقعیت نزدیک تر کرد. هر شرکت تجارت الکترونیکی بزرگ یا کوچک می تواند از برنامه‌های تجارت موبایل به عنوان ابزاری مفید برای جذب مشتری جدید و جذب مخاطب جدید بهره مند شود. در حال حاضر اغلب فروشگاه‌ها یک اپلیکیشن موبایلی دارند و بسیاری به فکر راه اندازی یک اپلیکیشن هستند.

اگر شما نیز صاحب یک کسب و کار هستید بهتر است به سرمایه گذاری در اپلیکیشن فکر کنید، و اگر قبلا به این فکر افتاده اید حتما این مقاله را بخوانید.

تجارت موبایلی (mCommerce) چیست؟

اصولا هر خرید و فروش یا تراکنشی که از طریق یک دستگاه سیار؛ تلفن هوشمند، تبلت یا حتی یک ابزار پوشیدنی مثل عینک و ساعت هوشمند؛ انجام شود، می تواند یک تجارت موبایلی باشد. تجارت موبایلی به مشتریان امکان خرید آنلاین محصولات یا خدمات را به راحتی از طریق دستگاه‌های همراه در هر کجا و هر زمان می دهد.

تجارت موبایلی یک روند قدرتمند است که باعث ظهور صنایع و خدمات جدیدی مانند بانکداری همراه، بلیط همراه و کارت هوشمند پرداخت، خدمات پیچیده مبتنی بر مکان و بازاریابی موبایل شده است. امروزه مصرف کنندگان به این ویژگی‌ها به عنوان بخشی از خدمات روزمره عادت کرده اند، اما در حقیقت بدون ظهور تجارت موبایلی هیچ یک از این موارد هم اکنون در دسترس نبود.

انواع برنامه‌های تجارت موبایلی

محصولات تجارت همراه دارای اشکال و اندازه‌های مختلف هستند. سه ​​مدل رایج تجارت همراه امروزه توسط مشاغل در حال توسعه است:

  • بانکداری همراه:

برنامه‌های بانکداری همراه مشابه برنامه‌های بانکی آنلاین هستند، اگرچه برخی انواع تراکنش‌ها ممکن است در تلفن همراه محدود باشند. همراه بانک اغلب یک برنامه اختصاصی با تجربه عالی و امنیت بالا برای مشتریان است. برخی از موسسات خدمات مالی اکنون در حال آزمایش نوآوری‌هایی مانند چت بات و برنامه‌های پیام رسانی هستند.

همراه بانک ها در تجارت موبایلی

نمونه ای از بانکداری همراه (همراه بانک ملی) در تجارت موبایلی

  • خرید موبایلی:

این نوع تجارت موبایلی مانند تجارت الکترونیک است و در اصل به فروشگاه‌های آنلاین اشاره دارد که از طریق دستگاه‌های تلفن همراه قابل دسترسی هستند. مشاغلی که می خواهند وارد صحنه موبایل شوند، وب سایت‌های بهینه شده برای موبایل را توسعه می دهند، در برنامه‌های اختصاصی سرمایه گذاری می کنند یا فروش خود را در سیستم عامل‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیس بوک یا اینستاگرام انجام می دهند.

  • پرداخت همراه:

این روش پیاده سازی تجارت موبایلی بر طیف گسترده ای از گزینه‌های پرداخت تلفن همراه در دسترس مصرف کنندگان تمرکز دارد.

چالش‌های تجارت موبایلی

اپلیکیشن‌های موبایلی نیز مانند همه فناوری‌های دیگر مشکلات و چالش‌هایی دارند که مهم ترین آنها در ادامه می آید. با در نظر گرفتن و بررسی این موارد، می توان اقدامات لازم را برای کاهش اثرات آنها انجام داد.

1. رقابت بالا

بازار اپلیکیشن‌های موبایلی بدون شک رو به گسترش است؛ هم اکنون صدها نفر مانند شما به گسترش کسب و کار خود از طریق افزودن یک اپلیکیشن موبایلی فکر می کنند، و برای کنار زدن تمام این رقبای بالقوه، لازم است اپلیکیشن شما تجربه ای منحصربه فرد به کاربرد ارائه دهد؛ دقیقا همان چیزی که کاربر می خواهد. با در نظر گرفتن تعداد بالای کاربران بالقوه هر اپلیکیشن موبایلی، راضی کردن تمام سلایق بسیار دشوار است.

  2. حریم خصوصی

اغلب کاربران اپلیکیشن‌های موبایلی می دانند که هنگام استفاده از یک نرم افزار، اجازه ردیابی اطلاعات و رفتار خود را به آن می دهند. اگر کاربری این موضوع را پذیرفته و اپلیکیشن شما را نصب می کند، در عوض شما نیز باید تمام تلاش خود را برای حفاظت از داده‌ها و حریم خصوصی او انجام دهید. کمک گرفتن از یک تیم طراحی اپلیکیشن حرفه ای این مشکل را تا حد زیادی برطرف می کند.

3. حذف تجربه فیزیکی

هرچقدر هم خرید با دستگاه همراه دلنشین و آسان باشد، هنوز افرادی هستند که تمایل به لمس و مشاهده نزدیک محصولات و گفتگوی رو در رو داشته باشند. حذف یک فروشگاه فیزیکی می تواند ریسک بالایی در از دست دادن این مشتریان داشته باشد. از طرفی برای جذب کاربران مجازی به محیط فیزیکی یا برعکس، می توان از تخفیف‌ها و مزایای ویژه  استفاده نمود.

 

جمع بندی

تجارت موبایلی به یکی از پرطرفدارترین روش‌های کسب و کار در جهان امروز تبدیل شده است. بیش از 3 میلیارد نفر در جهان تلفن همراه هوشمند دارند و از اینترنت استفاده می کنند؛ بنابراین این بازار معادل 3میلیارد نفر مشتری بالقوه دارد. اپلیکیشن‌های موبایل تجربه خرید محصول و خدمات منحصر به فردی را به کاربر ارائه می دهند، اگرچه پس از کمرنگ شدن جذابیت اولیه خرید اینترنتی، اپلیکیشن باید امکانات کافی داشته باشد تا بتواند کاربر را حفظ کند، به او اطمینان خاطر دهد و از طریق پیام‌ها و محیط شخصی شده او را به خرید بیشتر ترغیب کند.