اپلیکیشن سازمانی

چرا کسب و کارها به اپلیکیشن سازمانی نیاز دارند؟

امروزه شرکت ها از اپلیکیشن های سازمانی به طور فزاینده ای استفاده می کنند. اپلیکیشن های سازمانی به کسب و کار هاکمک می کند تا پویایی بیشتری داشته باشند. – جایی که مردم و شرکت ها می توانند به سبک و سیاق خودشان کار ها را انجام دهند.

نوع جدیدی از برنامه ها در حال به وجود آمدن هستند که منحصر به کارمندان سازمان ها است. اپلیکیشن های سفارشی برای ایمیل، شبکه های اجتماعی و مدیریت مالی همه در دسترس بزرگترین شرکت ها هستند. با کاهش هزینه توسعه اپلیکیشن، وجود اپلیکیشن سازمانی ابزاری اساسی برای کار است. آیا کسب و کار شما نیز باید از یکی از این برنامه ها استفاده کند؟

 

اپلیکیشن های اختصاصی

فرهنگ برنامه نویسی در سیستم عامل های iOS و Android با سرعت شگفت انگیزی در حال رشد است. از سال 2012، صدها هزار برنامه در هر دو سیستم عامل Android و iOS به وجود آمده است. فروش گوشی های هوشمند و تبلت ها به اوج جدیدی رسیده است و این فقط به این دلیل نیست که مردم دوست دارند به عنوان سرگرمی آنها را داشته باشند کنند. بلکه بخشی از این رشد به دلیل استفاده رایانه های شخصی برای عملکردهای اصلی سازمانی است. در نتیجه بازار جدیدی از اپلیکیشن های اختصاصی با برند شرکت برای استفاده داخلی ظهور کرده است.

اکنون، حتی صاحبان رستوران و رانندگان تاکسی نیز در حال استقبال از برنامه های رزرو آنلاین هستند. به نظر می رسد در سال های آینده برنامه های شخص ثالث بر اساس نیازهای فردی شرکت ها به برنامه های جداگانه تبدیل شوند.

استفاده از تبلت و ساعت های هوشمند به ویژه در حوزه پزشکی و سلامت و خدمات مالی بیش از پیش دیده می شود. با افزایش نرم افزارهای تبلت، به ویژه در زمینه تولید محتوا، حتی می توان تبلت هایی را برای برخی از پروفایل های کاربری جایگزین رایانه های شخصی کرد.

 اپلیکیشن های  سازمانی و تجاری

اپلیکیشن های سازمانی و تجاری

مزایا و قابلیت دسترسی اپلیکیشن سازمانی

سوق به سمت موبایل و توانایی توسعه برنامه های شغل-محور  نه فقط به نفع شرکت ها بلکه به نفع کارمندان نیز هست.

  • دسترسی آسان و به موقع : شرکت Mediafly، اپلیکیشن هایی را توسعه می دهد که محل کار را به اتاق نشیمن کاربران و روی تلویزیون آنها می آورد. این شرکت با مشارکت Roku، دستگاهی را ساخته اند که برای پشتیبانی از Netflix در خانه ها طراحی شده است. این محصول قادر است تا کنفرانس ویدئویی بدون دردسر را برای مخاطبان فراهم کند. اندازه این دستگاه به اندازه یک پاکت سیگار است و به کاربران اجازه می دهد از طریق تلویزیون هوشمند به یک برنامه کاری دسترسی پیدا کنند.
  • افزایش کارایی: اپلیکیشن سازمانی باعث می‌شود که بسیاری از فرایندهای دستی که نیاز به چندین کارمند دارند در یک فضای محدود مجازی ثبت شود.
  • منبع ذخیره داده ها: اپلیکیشن سازمانی یکپارچگی داده‌ها را تضمین می کند. سازمان با استفاده از اپلیکیشن‌ سازمانی نیاز به آرشیو کاغذی داده‌ها ندارد و همه اطلاعات و گزینه‌های خود را در فضای نرم افزاری ذخیره می کند. در مجموع در زمان، نیروی کار متخصص و هزینه‌های ناشی از تغییر داده‌ها به شکل بارزی صرفه جویی می‌شود.
  • ثبات و پایداری در مدیریت داده‌ها و اطلاعات: اپلیکیشن سازمانی این امکان را برای سازمان ها فراهم می کند که به راحتی داده‌های خود را پردازش کند، از کارمندان بازخورد بگیرد، اشتراک گذاری را تسهیل و مشکلات تکراری را شناسایی کنند. با این کار توسعه و ارتقای برنامه آسانتر و رضایت بیشتری را به همراه خواهد داشت.

هزینه توسعه اپلیکیشن سازمانی

طبق آمار شرکت های توسعه دهنده اپلیکیشن، ایجاد یک اپلیکیشن سازمانی برای یک شرکت کوچک تا 20000 دلار هزینه دارد. البته این هزینه براساس تقاضای طراحی شرکت، بومی سازی اپلیکیشن، کشور هایی که از آن استفاده می کنند و مهمتر از همه خدماتی که به این نوع اپلیکیشن ها متصل می شود، بیشتر خواهد شد.

برای مثال اگر یک اپلیکیشن سازمانی از ایمیل شرکت و Outlook استفاده می کند، لازم است که رابطی بین برنامه و شرکت مایکروسافت ایجاد شود. این فرایند هزینه بیشتری را از مشتری طلب می کند. اگر سازمانی بخواهد تا میزبانی ابری اختصاصی و پشتیبان گیری ایمن از راه دور از ایو اسناد شرکت خود داشته باشد، هزینه توسعه اپلیکیشن بیشتر خواهد شد.

امنیت اپلیکیشن نیز یکی دیگر از مشکلات بزرگ مشتریان و کسب و کارها است. شرکت های بزرگ به ویژه نگران خارج شدن محتوای حساس خود در اثر از بین رفتن یا سرقت دستگاه ها هستند. برای جلوگیری از وقوع این گونه موارد ویژگی های اختصصای برروی اپلیکشن سازمانی گنجانده می شود.

بیشتر شرکت ها مشتاق هستند که برنامه های خود را به روز نگه دارند. به روز رسانی و پشتیبانی از اپلیکیشن سازمانی به صورت دوره ای نیز نیازمند صرف مبالغ بالاتری است.

اپلیکیشن های سازمانی به کسب و کار ها کمک می کند تا به دنیای تلفن همراه بیشتری راه پیدا کنند. با این تغییر مردم و شرکت ها می توانند موارد اختصصای خود را داشته باشند. آیا باید از یک اپلیکیشن سازمانی اختصصای استفاده کنید؟ به نظر ما وارد شدن به این بازار را هر چه سریعتر در فهرست کارهای سازمانی خود قرار دهید.